Różne typy taśm lepiących. Do czego są wykorzystywane?

2016-06-07 21:45

Najbardziej popularnym rodzajem taśmy klejącej, którą praktycznie każdy ma w domu jest taśma jednostronna. Jednak sporo osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje sporo innych gatunków taśm klejących, które można użyć do wielorakich zadań. W tym artykule przyjrzymy się gatunkom taśm i do czego są one wykorzystywane.

Jednym z najbardziej wielozadaniowym typem taśmy jest taśma dwustronna. Obecna jest w wielu domach do utrzymania dywanów podłogowych w tym samym miejscu. Taśmy odporne na działanie wody używa się do naprawiania pękniętych węzy ogrodowych. Spora część taśm przydaje się do lepienia elementów plastikowych przykładowo w dziecinnych zabawkach.

Kolejnym gatunkiem taśmy jest taśma elektryczna. Wykorzystuje się ją w czasie wykonywania instalacji elektrycznej w domu. W inny sposób, w którym taśma elektryczna jest niezbędna jest naprawa przewodów elektrycznych. Przed wymianą uszkodzonego druta można go tymczasowo naprawić za pomogą tej specjalnej taśmy. Poza tym przyda się przy montowaniu anteny do tv, w szczególności do zabezpieczania podzespołów, które są poddawane działaniu różnym warunkom atmosferycznym. W ten sposób można ochraniać wtyczki przed deszczem i śniegiem.

Jeszcze innym gatunkiem taśmy jest taśma pakowa. Przydatna jest w głównej mierze w czasie okresów świątecznych do zabezpieczania prezentów. Takie taśmy są przeważnie kolorowe i mają wielorakie wzory. Bez tego żaden upominek nie może być bezpiecznie przechowywany pod choinką.